piątek, 14 listopada 2014

Dariusz LASOCKI





POZNAJMY SIĘ:

Mam 34 lata. Wraz z Żoną Martą, synkiem Julianem i córeczką Nadią mieszkamy na Gocławiu. 
Gocław to moje miejsce w Warszawie. Tutaj mieszkam, odpoczywam, robię zakupy, chodzę do lekarza, spaceruje, uprawiam sport. Chcę by to miejsce dla mieszkańców i dla mojej rodziny było przyjazne. Znając Gocław, czując jego puls, problemy i radości, widzę, że jest wiele do zrobienia. Spotykam mieszkańców Gocławia, rozmawiam, a przede wszystkim słucham i obserwuję. Radny Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy 2010-2014

WYKSZTAŁCENIE:

Z wykształcenia jestem prawnikiem, wykonuję zawód radcy prawnego (www.kancelaria-lasocki.pl). Ukończyłem męskie liceum św. Augustyna na Mokotowie a następnie Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Posiadam dyplom Szkoły Prawa Brytyjskiego – British Centre for the Study of English and European Law, Uniwersytetu Warszawskiego i University of Cambridge. Rozpocząłem studia doktoranckie w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. 

PODSUMOWANIE  KADENCJI 2010 - 2014:

W mijającej kadencji napisałem ponad 400 interpelacji,  oraz skierowałem 70 wniosków o 


Nasze codzienne sprawy komplikują zawiłe procedury prawne. Potrzebujemy fachowej pomocy prawnej w rozwiązywaniu problemów ze spółdzielnią, sprzedawcą, usługodawcą. Znam skalę potrzeb w tym względzie. W szczególności ludzie niezamożni mają problemy z obroną swoich praw czy dochodzeniem roszczeń. W kadencji tej udało mi się stworzyć punkt bezpłatnych w którym  udzieliłem ponad 300 darmowych porad prawnych.



Wyjaśniałem nieprawidłowości w sprawie zabudowy terenów wokół Jeziora Gocławskiego. 

Na mój wniosek powstała ekspertyza Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w której Jeziorko Gocławskie należy zakwalifikować jako powierzchniowe wody płynące. Zgodnie zaś z art 10 ust.1a, 2 i 3 Ustawy Prawo wodne „Wody morza terytorialnego, morskie wody wewnętrzne wraz z morskimi wodami wewnętrznymi Zatoki Gdańskiej, śródlądowe wody powierzchniowe płynące oraz wody podziemne stanowią własność Skarbu Państwa.Wody  lub jednostek samorządu terytorialnego są wodami publicznymi. Płynące wody publiczne nie podlegają obrotowi cywilnoprawnemu, z wyjątkiem przypadków określonych w ustawie”. Wykazałem, że decyzja z 2002 roku o przekształceniu terenu jeziorka z użytkowania wieczystego w akt własności która zapadła raptem w ciągu trzech dni roboczych jest bezprawna. 



Byłem organizatorem akcji "Zmień swój przystanek" 



PROGRAM NA LATA 2014 - 2018:

1. Kontynuacja bezpłatnych porad prawnych.

2. Dalsza działalność na rzecz wyjaśnienia sytuacji prawnej Jeziorka Gocławskiego.

3. Prowadzenie działań umożliwiającą lepszą komunikację w naszej dzielnicy z pozostałą częścią miasta.



4. W zakresie bezpieczeństwa, realizowanie i inicjowanie, przy współpracy z Policją i Strażą Miejską programów poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego (edukacja w szkołach).

5. Bezpłatny dostęp do obiektów sportowych dzieci i młodzieży.  Maksymalne wykorzystanie obiektów szkolnych na zajęcia wyrównawcze, sportowe, koła zainteresowań.

6. Zwiększenie ilości Klubów Seniora. 


7. Konsultacje działań z mieszkańcami i organizacjami lokalnymi.





Jako radny będę prężnie i energicznie działał całą kadencję. Nie tak jak obecne władze dzielnicy, które mobilizują się na 3-6 miesięcy przed wyborami samorządowymi i „prezentują” mieszkańcom rozwiązania, na które czekali długie lata.







Katarzyna Bernadetta OLSZEWSKA




SZANOWNI PAŃSTWO !

Mam 34 lata. Z wykształcenia jestem prawnikiem, ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuję się prawem samorządowym i konstytucyjnym. Aktywnie uprawiam sport - trenuję bieganie i jazdę na rowerze górskim, zimą biegam na nartach w podwarszawskich lasach. W wolnych chwilach oddaję się fotografowaniu. Radna Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy 2010-2014

W Radzie Dzielnicy Praga-Południe mijającej kadencji,  pełniłam funkcję Wiceprzewodniczącej Rady. Aktywnie pracowałam  w 5 komisjach:

·         Mieszkaniowej
·         Komunalnej i Handlu  
·         Kultury
·         Samorządowej i Bezpieczeństwa
·         Sportu

Solidność i skuteczność to cechy dobrego samorządowca. Tak właśnie działam na rzecz naszej dzielnicowej społeczności. W podsumowaniu działalności radnych osiągnęłam najwyższą ze wszystkich frekwencję na komisjach i sesjach. Na życie patrzę zdroworozsądkowo i uważam, że samorząd lokalny powinien przede wszystkim zwracać uwagę na potrzeby mieszkańców i je realizować.

Zależy mi, by nasza okolica w coraz większym stopniu spełniała wspólne marzenia!

W BIEŻĄCEJ KADENCJI 2010 - 2014:

-         Doprowadziłam do instalacji wind na węźle przesiadkowym Saska. Ułatwiły one osobom jadącym z Gocławia przejście na przystanek poziom niżej, by dostać się do centrum miasta.
-         Po mojej interwencji powstało przejście dla pieszych na ul. Kapelanów Armii Krajowej, umożliwiające przedostanie się z Parku nad Balatonem do pobliskiej siłowni plenerowej.
-         Rower miejski dojechał na Gocław – od uchwały z mojej inicjatywy na komisji sportu, poprzez interpelacje i rozmowy, aż do zmaterializowania się tego pomysłu!
-         Zabezpieczenie zjeżdżalni dla dzieci w Parku nad Balatonem, dzięki moim staraniom. Kolana i ręce rozbawionych dzieci są bezpieczne!
-         Wspólnie z innymi radnymi – członkami Komisji Sportu zabiegałam o rozbudowę sieci siłowni plenerowych w dzielnicy. Mamy je!
-         Dzień Gocławia – impreza plenerowa o charakterze ogólno dzielnicowym. 
W 2014 roku odbyła się trzecia edycja. W 2015 też będzie! 


MOJE WYZWANIA NA LATA 2014 - 2018:

·         Miejsca w przedszkolach i żłobkach dla dzieci z naszej dzielnicy.

·         Wiata na każdym przystanku – wygodna podróż, ochrona przed opadami.
·         Budowa Centrum Kultury Gocław.

·         Autobus pojedzie ulicą Rechniewskiego.

·         Remonty placów zabaw dla dzieci – wymiana urządzeń na bezpieczniejsze i bardziej nowoczesne.

·         Rozbudowa sieci tras rowerowych łączących stacje systemu roweru miejskiego „Veturilo”  oraz zapewniających komunikację pomiędzy miejscami wypoczynku (parki: Nad Balatonem, Polińskiego, OPAK, Skaryszewski).

·         Regularny zakup nowości książkowych do dzielnicowych bibliotek.

·         Ochrona szkół, przedszkoli i terenów zielonych położonych na gruntach objętych roszczeniami byłych właścicieli.

·         Bezpłatne treningi sportowe dla mieszkańców – zajęcia nordic walking, bieganie, fitness i inne.

·         Czystość i porządek w przestrzeni publicznej, więcej koszy na śmieci oraz psie odchody.

·         Bezpłatny dostęp do obiektów sportowych (przyszkolnych boisk i bieżni) dla całych rodzin, by mogły aktywnie spędzać czas wolny.

·         Organizacja imprez plenerowych (kulturalnych i sportowych).










Tomasz JABŁOŃSKI




Witam Państwa,

Od urodzenia mieszkam na Gocławiu, razem z żoną wychowuje tu dwójkę małych dzieci. Jestem społecznikiem i aktywistą miejskim, założycielem i prezes stowarzyszenia Inicjatywa Mieszkańców Pragi Południe. Wielokrotnie interweniowałem w sprawach mieszkańców w spółdzielniach mieszkaniowych na Gocławiu. Od lat wspieram akcję "Książka dla Kresowiaka". Zawodowo szef kuchni i kreator menu, który współpracował z wieloma warszawskimi restauracjami.

Program dla Gocławia - czyli co zrobiłem, co robię i co będę robić dla Gocławia i całej Pragi Południe.

Co zrobiłem?


1. Jestem Członkiem Zespołu Dzielnicy Pragi Południe ds. Budżetu Partycypacyjnego
2. W czerwcu 2014 zostałem wybrany na Radnego Osiedla Gocław
3. Zorganizowałem spotkanie z mieszkańcami dotyczące Jeziorka Gocławskiego
4. Wielokrotnie interweniowałem na prośbę mieszkańców pisząc do Burmistrza, różnych spółdzielni czy ZDM
5. Wraz z innymi osobami z Inicjatywy Mieszkańców Pragi Południe pracujemy nad audytem infrastruktury rowerowej na Pradze Południe.
6. Brałem udział w staraniach o wybudowanie nowych stacji Veturilo na Pradze Południe.

Co robię:

1. Zabiegam o stworzenie przez ZTM nowej linii autobusowej na trasie od ronda na Jana Nowaka-Jeziorańskiego (za Promenadą) do ul. Poligonowej, Trasy Łazienkowskiej (po zrealizowaniu przedłużenia ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego do Rodziewiczówny autobus miałby początek na pętli autobusowej przy ul. Łukowskiej)
2. W dalszym ciągu zabiegam o budowę kolejnych stacji Veturillo: między innymi po jednej stacji w centralnych punktach osiedli Wilga, Iskra, Jantar i Orlik, skrzyżowanie ul. Fieldorfa i Bora-Komorowskiego, skrzyżowanie Fieldorfa i Wału Miedzeszyńskiego, okolice pętli autobusowej Gocław, skrzyżowanie Fieldorfa i Trasy Łazienkowskiej
3. Jako ojciec podjąłem starania o poprawę jakości placów zabaw.

Co będę robił dla Gocławia:

1. Będę wnioskował o przedłużenie ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego do skrzyżowania z ulicami Ostrobramską i Rodziewiczówny
2. Zwiększenie ilości ławek i zadbanie o zieleń na Gocławiu. (więcej nasadzeń)
3. Zbadanie stanu technicznego Wału Miedzeszyńskiego zbudowanie tam ścieżki rowerowej z całym zapleczem (stojaki na rowery) i zadbanie o plażę wzdłuż Wisły (wygodne zjazdy, miejsca gdzie można zostawić rower czy samochód)
4. Przebudowa chodników, ścieżki rowerowej i oświetlenia wzdłuż Kanału Gocławskiego od Parku Balaton do Trasy Siekierkowskiej
5. Budowa parkingów wzdłuż ul. Umińskiego, ul. Abrahama, ul. Meissnera i ul. Jugosławiańskiej
(przebudowa tych ulic i zwężenie do jednego pasu ruchu w obu kierunkach, szersze chodniki, miejsca parkingowe i ścieżka rowerowa i pas zieleni).
6. Wymiana latarni ulicznych na energooszczędne
7. Zwiększenie bezpieczeństwa ruchu pieszych w okolicach żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów;
8. Nowoczesne, edukacyjne interaktywne place zabaw oraz doposażenie i remont już istniejących
9. Zadbam również żeby powstały miejsca odpowiednio zabezpieczone gdzie nasze psy mogłyby się wybiegać.


1 listopad 2014 r. - zapalenie zniczy pod pomnikiem Gen. E. Fieldorfa 
MIASTO JEST NASZE lista nr 32,
Tomasz JABŁOŃSKI  - miejsce 1,
Paweł TROJAK - miejsce nr 2   




wtorek, 4 listopada 2014

KAMILA SKOLIMOWSKA 1982 - 2009

 GOCŁAW PAMIĘTA !

Kamila Skolimowska urodziła się 4 listopada 1982 roku w Warszawie.  Zamiłowanie do spotu odziedziczyła w genach - jej matka rzucała dyskiem, ojciec podnosił ciężary, a starszy brat rzucał dyskiem i pchał kulę. Nie było możliwości, aby Kamila Skolimowska nie zaraziła się pasją sportu.
 Kiedy miała 11 lat, ojciec zabrał Kamilę do hali Legii na trening podnoszenia ciężarów. Co ciekawe, trenerzy ocenili, że córka ma lepszą technikę od ojca, a tym samym powinna poświęcić się tej dyscyplinie. Na drodze tym planom stanęło zarządzenie, ze tę dyscyplinę sportu mogą uprawiać dziewczęta od 15 roku życia.

Szkoła podstawowa, do której uczęszczała Kamila Skolimowska oferowała dwa profile: wioślarstwo oraz lekkoatletyka. Kamila wybrała wioślarstwo. W regatach startowała przez dwa lata, będąc w szóstej i siódmej klasie. Ponadto, grała w siatkówkę i podnosiła ciężary. W tym czasie Kamila "spotkała sportowy autorytet" - Ludwikę Chewińską.

Swoją przygodę z lekkoatletyką, Kamila Skolimowska zaczęła nieco przypadkowo. W marcu 1996 Kamilę Skolimowską do trenowania rzutu młotem. Na pierwszym treningu rzuciła na odległość 28 metrów. Po dwóch miesiącach zajęć, osiągnęła wynik 47,66, pobijając tym samym rekord Polski seniorek. Miała wtedy 14 lat.
roku przyszła na boisko warszawskiej Legii, gdzie rzut dyskiem trenował jej brat, Robert. Kiedy zobaczyła oszczep, leżący na ziemi, "zaczęła się nim bawić i przymierzać do rzutu". Jej poczynania zauważył Zbigniew Pałyszko i to właśnie on zachęcał
W 1997 roku Kamila Skolimowska uzyskała tytuł Mistrzyni Europy juniorów, a dwa lata później - mistrzyni Świata juniorów. Co ważne, Kamila ustanowiła wtedy rekord świata w tej kategorii wiekowej.

W 2000 roku wzięła udział w igrzyskach olimpijskich w Sydney. "W finałowym konkursie jako jedyna przekroczyła 70 metrów, bijąc rekord Polski oraz rekord świata juniorem wynikiem 71,16 m. Stała się najmłodszą polską złotą medalistką olimpijską".
Dwa lata później wystartowała w mistrzostwach Europy w Monachium, gdzie zdobyła srebrny medal. W 2006 roku na mistrzostwach Europy w Goeteborgu zdobyła brązowy medal.
Kamila Skolimowska byłą 12-krotną mistrzynią Polski. Swój rekord życiowy - 76,83 metry - osiągnęła 11 maja 2007 roku w Ad-Dausze. Jest to ósmy wynik w historii światowej lekkoatletyki.

W latach 2004 - 2009 Kamila Skolimowska pracowała w Oddziale Prewencji Komendy Stołecznej Policji w Piasecznie. W 2005 roku uzyskała tytuł magistra na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Kamila Skolimowska zmarła 18 lutego 2009 roku podczas zgrupowania polskich lekkoatletów w Portugalii. Została pochowana na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Na tablicy nagrobnej widnieje inskrypcja:


 Odchodzimy wtedy, 
kiedy lepsi już nie możemy być





Źródło: www.medalkamili.pl, wikipedia.pl, cytaty:medalkamili.pl,



Największe sukcesy Kamili :

1996 Piła - złoty medal mistrzostw Polski seniorów (47,66)
1997 Lublana - złoty medal mistrzostw Europy juniorów (63,48)
1998 Budapeszt - 7. miejsce w mistrzostwach Europy (62,72)
1999 Bydgoszcz - złoty medal mistrzostw świata juniorów młodszych (63,94)
1999 Warszawa - rekord świata juniorów (66,62)
2000 Sydney - złoty medal olimpijski; rekord świata juniorów (71,16)
2001 Edmonton - 4. miejsce w mistrzostwach świata (68,05)
2001 Melbourne - zwycięstwo w finale Grand Prix IAAF; rekord świata juniorów (71,71)
2002 Monachium - srebrny medal mistrzostw Europy (72,46)
2003 Bydgoszcz - złoty medal młodzieżowych mistrzostw Europy (71,38)
2003 Paryż - 8. miejsce w mistrzostwach świata (68,39)
2004 Ateny - 5. miejsce na igrzyskach olimpijskich (72,57)
2005 Helsinki - 7. miejsce w mistrzostwach świata (68,96)
2005 Izmir - 1. miejsce w Uniwersjadzie (72,75)
2006 Goeteborg - 3. miejsce w mistrzostwach Europy (72,58)
2007 Dauha - rekord życiowy i rekord Polski (76,83)
2007 Osaka - 4. miejsce w mistrzostwach świata (73,75)